10 найкращих ресурсів для пошуку житла

Зміст

За останні роки пошук нерухомості перетерпів революційних змін: від традиційного підходу з оголошеннями в газетах, брокерами та агентствами, він перейшов у віртуальний та інтерактивний перегляд на інтернет-порталах.

Всього декілька кліків комп'ютерної миші і можна побачити доступні варіанти нерухомості в різних містах України, розглянути фото житла або навіть запустити віртуальний тур. Знайти нову квартиру можливо не виходячи на вулицю, фільтруючи варіанти на своєму девайсі відповідно до уподобань, місця розташування та бюджета. За це скажемо спасибі технічному прогресу.

З урахуванням того, що кількість сайтів росте, стає складніше зрозуміти які з них реально здатні допомогти та позбавити від довгих і болісних пошуків, а які лише втрачають час. Давайте розбиратися.

Додатки на телефон

Все найкраще створюється, коли з'являється особиста потреба в продукті. Так сталося і з додатком під назвою Bird. Його засновник шукав собі квартиру для оренди в Києві і зрозумів, що немає жодного мобільного додатка, який би допоміг спростити процес.

Він з невеликою командою розробив стартап і вибрав стратегію mobile first. Так на основі платформи ЛУН з'явився app для Айфонів, який на 3D-карті міста підсвічує будинки, в яких є доступні для знімання варіанти житла.

За рік існування програми вдалося зібрати великий каталог нерухомості Києва, створити розділ обраного, додати різні фільтри та можливість підписки на будинок.

Все це призвело до того, що на даний момент платформа має близько 30 000 активних користувачів на місяць і в цьому році його творці взяли дві нагороди на Red Dot в категоріях «User Interfaces» та «Apps». Це щорічна міжнародна нагорода в галузі дизайну, яка за значущістю може зрівнятися з Оскаром у світі кінематографа.

Володарі iOS можуть завантажити додаток в App Store. Власникам Андроїдів доведеться почекати, для них додаток поки недоступний.

Читайте також: як зняти квартиру і не облажатись?

Соцмережі та месенджери

У соцмережах і месенджерах також створюються корисні групи, що спрощують пошук.

Facebook

У співтоваристві більше 4 тисяч людей. Тут розміщують оголошення про оренду, обмін та продаж житлової та комерційної нерухомості, а також пропозиції, пов'язані з земельними ділянками.

Це закрите співтовариство, в якому також розміщуються записи для пошуку та реклами житла, переважно з метою продажу.

Наймасштабніше та корисне співтовариство для оренди нерухомості в Фейсбук – «Ріелтори – зло».

У групі понад 165 000 учасників, при тому, що тут з'являються пропозиції виключно про столичну нерухомість. Головна перевага – оголошення тільки від господарів. Тут можна підібрати квартиру або будинок для довгострокової оренди, а також знайти співмешканця для спільного знімання житла без посередників.

Все про іпотеку в Україні

Месенджери

Найактивніші канали в Telegram:

Тут розміщують пропозиції з продажу як власники житла, так і агентства. В оголошеннях відображається коротка інформація та фотографії. Для отримання деталей необхідно зв'язатися з автором запису.

Професійний Telegram-канал про нерухомість в Україні.

Що він пропонує? Цікаві квартири, комерційну нерухомість, будинки, комерційні будівлі, ділянки, пропозиції для інвестицій, статистику та запити на покупку.

Тематические площадки и доски объявлений

Одне з головних джерел пошуку для більшості українців. Тут є пропозиції як про купівлю-продаж, так і про оренду житла різного типу. У дошки оголошень є не тільки десктоп-версія (на комп'ютері), але і додаток для Андроїд та iOS, це дозволяє моніторити варіанти в будь-який зручний момент. Є пропозиції як від власників, так і від агентств. Вартість розміщення платна. Оскільки немає жорсткої премодерації, зустрічаються оголошення від шахраїв. Тут зібрано найбільшу кількість пропозицій, але до пошуку необхідно підходити дуже вибірково та уважно.

Один з лідерів в пошуку нерухомості. Тут зібрані та згруповані за категоріями оголошення з 160 джерел. Є інформація про забудовників, нові житлові комплекси, дома різного типу, квартири. Доступні пропозиції від господарів і ріелторів для покупки та оренди. Всі вони відображаються на карті. Сайт пропонує широкий вибір пошукових фільтрів.

Ще один популярний український сайт, який спеціалізується на продажі та оренді всіх типів нерухомості. Є як житлова нерухомість, так і комерційна (офіси, склади, гаражі, готелі, пансіонати та ін.).

Є можливість переглянути деякі об'єкти в форматі 360˚, а також викликати «Інспектора» на дім для того, щоб вам зробили панорамні фото та додали пропозицію на сайт. Також тут розміщують актуальні новини про ринок нерухомості.

Сайт відрізняється тим, що абсолютно всі оголошення розміщуються з фотографіями. Звідси і слоган ресурсу – «Краще один раз побачити!».

Портал пропонує великий вибір житла для покупців, продавців, орендодавців і орендарів, дозволяючи не тільки знайти будинок своєї мрії, але і отримати найбільш цінну інформацію про нерухомість. Тут зібрана численна кількість статей, що допомагає в прийнятті зваженого рішення.

Тут є все необхідне для людини, що цікавиться купівлею, продажем або орендою квартири / будинку.

Відвідувачам доступна будь-яка інформація не тільки про об'єкти нерухомості, але і про ринок в цілому. Є блог з унікальними статтями, а також окремий каталог фахівців, які можуть бути корисні на будь-якому з етапів угоди: ріелтори, юристи, архітектори, дизайнери, оцінювачі, страховики та інші.

На сайті представлена тільки столична нерухомість. Як і на інших ресурсах, доступні дома, квартири та комерційні приміщення для купівлі і оренди. Головна відмінність порталу – віртуальні тури житла, а також моніторинг цін і аналіз ринку, який відбивається в статтях блогу.

Також варто згадати сайти:

Вони трохи менш відвідувані, але також вміщують велику кількість пропозицій. Будьте готові до того, що оголошення на різних майданчиках повторюються та унікальних варіантів виявиться не так багато, як хотілося б.

Бажаємо легкого пошуку!

Читайте також: