Де краще жити під Києвом

В Європі тенденція жити в передмісті, далеко від загазованого галасливого міста виникла вже давно. Згодом вона дійшла і до України. Все більше і більше людей купують квартири в містах-супутниках. Що підштовхує їх прийняти подібне рішення? Причин багато. Основна – це, звичайно, низька вартість квадратного метра житла. Іноді вона може бути у два рази нижчою, ніж в столиці. Причому якість житла зовсім не страждає. Будинки під Києвом будуються за новими технологіями з використанням сучасних будівельних матеріалів.

Однак низькі ціни – це не єдина причина, що підштовхує киян оселитися в передмісті. Є й інші:

1. Природа і чисте повітря

Жити в зеленій зоні поруч з річкою та лісом набагато приємніше, ніж в загазованому місті. Особливо добре себе почувають тут діти. Вони можуть багато часу проводити на повітрі, краще себе почувають і менше хворіють.

2. Нові комунікації

Найбільша проблема міста – це старі комунікації. Неможливо говорити про чисту воду, якщо труби вже давно стали непридатними. У великих житлових комплексах в передмістях забудовники передбачають індивідуальну систему опалення, а іноді й водопровід з системою очищення питної води.

3. Прибудинкова територія та інфраструктура

Житлові комплекси в передмісті – це невеликі автономні містечка. Забудовники облаштовують двори і автостоянки, планують зелені зони та будують дитячі садки і школи. Жити в таких умовах зручно і приємно.

Однак, купуючи квартиру під Києвом важливо розуміти, з якими негативними моментами ви можете зіткнутися. По-перше, потрібно врахувати втрату часу на дорогу і вартість проїзду, якщо ви будете щодня їздити на роботу. Часто новосели скаржаться на брак інфраструктурних об'єктів. Це трапляється, коли здана тільки перша черга житла і забудовник ще не встиг побудувати все те, що було передбачено в ЖК згідно з генеральним планом.

Читайте також: Як перевірити надійність забудовника?

де краще жити під Києвом

Перед купівлею квартири в передмісті дізнайтеся особливості життя в тому чи іншому населеному пункті, оцініть всі наявні переваги та недоліки. Адже неможливо сказати однозначно, де саме жити в передмісті Києва буде краще. Кожен обере для себе те, що найкращим чином буде відповідати його бажанням і потребам.

В цілому найбільший попит є на нерухомість, яка знаходиться на відстані від 5 до 15 кілометрів від столиці. Така віддаленість дозволяє на власному автомобілі дістатися до Києва за 15-20 хвилин. Це оптимальний варіант, якщо кожен день потрібно їздити на роботу.

Ще один важливий параметр – це наявність інфраструктури. Однак фахівці у сфері нерухомості стверджують, що не завжди квартири в ЖК з розвиненою соціальною сферою стоять дорожче. Є міста-сателіти, в яких побудовані всі необхідні соціальні об'єкти і при цьому ціни на нерухомість доступні. До них відносяться, наприклад, Бровари та Ірпінь. А ось Святопетровське явно відчуває нестачу інфраструктури, хоча ціни тут вище, ніж в інших передмістях. Найбільший баланс показують Вишневе та Крюківщина. Звичайно, дитячих садків, шкіл та поліклінік тут замало, але ціни нижчі, ніж в столиці.

То де ж краще жити під Києвом? Майданчики з продажу нерухомості постійно проводять опитування і складають рейтинги найкращих місць для життя в Київській області. У 2017 році користувачі назвали такі населені пункти:

1. Бровари

Бровари – це найбільше місто-супутник Києва, яке розташовано в 6 км від нього. Його населення складає понад 100 000 чоловік. Ціни на житло залежать від району і починаються від 10 000 грн./ м².

Переваги

Місто має розвинену інфраструктуру. Тут в достатніх кількостях є і школи, і спортивні заклади, і лікарні, і розважальні центри, і супермаркети. Великою популярністю користується аквапарк. Транспортне сполучення зі столицею дуже активне. Маршрутки одна за одною ходять до станції метро «Лісова» і назад з 6.00 ранку і до 23.00 вечора.

Недоліки

Якщо раніше доїхати до Києва можна було за 20 хвилин, то збільшення населення і відповідно транспортного потоку призвело до того, що в години «пік» на трасі утворюються затори. Тому потрібно бути готовими до того, що на дорогу піде близько 40 хвилин.

Один з комплексів в Броварах

2. Ірпінь

Ірпінь знаходиться в 15 км від Києва. Вартість житла порівняно невисока і починається від 9 000 грн / м².

Переваги

Ірпінь можна сміливо назвати найзеленішим передмістям столиці. Поруч річка і ліс, а в самому місті облаштовано кілька красивих парків. На власному автомобілі до Києва можна доїхати за 20-30 хвилин. Від станції метро «Академмістечко» та «Святошин» регулярно ходять маршрутки. Гордість Ірпеня – це нова дорога, побудована до Євро 2012.

Недоліки

Незважаючи на велику кількість громадського транспорту, ввечері дістатися до Ірпеня складно. Більшість маршруток ходять тільки до десятої вечора. Ще один момент, який викликає нарікання – недостатня кількість дитячих садків та інших соціальних об'єктів.

3. Буча

Буча – це невелике містечко в 25 км на захід від Києва. Межує з Ірпенем. Вартість житла тут не набагато нижче, ніж в Києві й починається від 12 000 грн / м².

Переваги

Місто Буча було побудовано в лісі й вважалося курортним. Будинки в ньому просто потопають у зелені. У центрі є парк з озером. Є супермаркети, а практично біля кожного будинку відкрито невеликий магазинчик. Маршрутки ходять від станції метро «Святошин», «Академмістечко» і «Героїв Дніпра».

Недоліки

Маршрутки майже завжди переповнені, а ввечері ходять рідко. Дорога займає 40-50 хвилин. Але якщо потрапити до затору, то можна затриматися і на дві години.

4. Вишгород

Вишгород – це невелике місто районного значення у 8 км від столиці. Вартість житла тут в середньому становить 14 000 грн/м².

Переваги

Вишгород сподобається тим, хто любить жити на природі. Дніпро і Десна тут зовсім поруч. Є паркові і лісові зони. Не бракує магазинів, шкіл і медичних закладів. Доїхати до Києва на власному автомобілі можна за 20 хвилин. Маршрутки ходять регулярно. Але головний плюс – це відсутність заторів.

Недоліки

З громадського транспорту ходять тільки маршрутки. Так що краще не спізнюватися на останню, інакше доведеться брати таксі. Місцеві жителі також скаржаться на брак великих торгових і розважальних центрів.

5. Софіївська Борщагівка

Софіївська Борщагівка – це невелике селище на кордоні з Києвом відразу за Окружною дорогою. Вартість житла тут нижче, ніж в столиці й починається від 9 000 грн/м².

Переваги

Софіївська Борщагівка приваблює своїм зручним розташуванням. Доїхати до Києва можна всього за 15-20 хвилин. Цей район розвивається швидкими темпами. Одна за одною тут ростуть новобудови, відкриваються магазини, будуються дитячі сади і школи.

Недоліки

Кількість населення збільшується дуже швидкими темпами. Наявні об'єкти соціальної інфраструктури вже не здатні повністю забезпечити наявний попит. Жителям новобудов доведеться возити дітей до шкіл Києва або сподіватися на те, що забудовники в найкоротші терміни закінчать будівництво нових шкіл і дитячих садів.

6. Вишневе

Вишневе – це невелике сучасне місто в декількох кілометрах від Києва, впритул межує з Окружною дорогою. Вартість житла тут починається від 8 000 грн / м².

Переваги

Вишневе має дуже вигідне розташування. Дорога до Києва займе 20-30 хвилин. Тут є вся необхідна інфраструктура. Багатьох також приваблює екологія і красива природа.

Недоліки

Стрімке зростання населення призвело до того, що школи та дитячі садки вже не здатні прийняти всіх охочих, а вранці на дорогах можна потрапити в затор.

7. Крюківщина

Крюківщина – це селище розташоване всього в декількох кілометрах від Окружної дороги. Вартість житла тут починається від 8 000 грн/м².

Переваги

Має дуже вигідне розташування. Дорога до Києва займе 20-30 хвилин. Тут є вся необхідна інфраструктура. Гарна екологія і красива природа.

Недоліки

За останні кілька років кількість жителів цього селища зросла у два рази. І хоча забудовники турбуються про будівництво інфраструктурних об'єктів, шкіл і дитячих садів як і раніше не вистачає.

Сьогодні Київська область обігнала саме місто за кількістю новобудов.

Доступні ціни на нерухомість в передмістях пояснюються низькою вартістю землі. Крім того, забудовник тут може отримати великі ділянки та розпочати масштабне будівництво, що також сприяє зниженню вартості квартир в кінцевому підсумку.

Існує навіть так званий індекс розвитку інфраструктури, який показує, наскільки жителі тієї чи іншої новобудови забезпечені школами, лікарнями, магазинами і т.д. Він є одним з головних параметрів при ціноутворенні.

Читайте також: