Як відновити документи на квартиру

Як відновити документи на квартиру?

Не варто переживати, що разом зі зниклими правовстановлюючими документами втрачається і право власності. Згідно з Цивільним кодексом України, втрата власником документа, який засвідчує право власності, ніяк не обмежить його в правах і він все одно може вільно розпоряджатися своїм майном.

Право власності на квартиру має бути зареєстровано у нотаріуса. Власне воно й виникає саме в момент проведення реєстрації. Тому надалі йтиметься про відновлення документів, а не повернення собі права власності на нерухомість.

Нотаріуси вносять записи про укладені договори в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Витяг з Державного реєстру видається власнику як додаток до його примірника договору про купівлю-продаж (або іншого документа, що підтверджує проведену операцію з нерухомістю).

Щоб відновити документи на квартиру, власник повинен звернутися до нотаріуса за випискою з Державного реєстру на нерухоме майна, яка і стане заміною втраченого документа.

Порядок відновлення документів на нерухомість міститься в п.50 «Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Щоб відновити паперовий документ про право власності на квартиру, зареєстрований до 1 січня 2013 року, необхідно зробити наступне:

 1. Подайте до відділення поліції заяву про зникнення документа. Не забудьте взяти довідку, що підтверджує цей факт.
 2. Дайте оголошення про зникнення документа в місцеву газету. Обов'язково вкажіть його реквізити (номер, дату видачі, ім'я власника і назву державного органу, який видав і зареєстрував документ), а також зробіть примітку про його недійсність.
 3. Подайте заяву нотаріусу на отримання дубліката.
Нотаріусу подаються такі документи:
 1. Заява
 2. Копія втраченого документа
 3. Примірник газети, в якій ви дали оголошення про його втрату
В результаті вам видадуть дублікат свідоцтва, створений на основі зразка, який зберігається в Державному нотаріальному архіві.

Після того, як ви отримали дублікат документа, що підтверджує право власності, потрібно внести його до Державного реєстру, звернувшись до державного реєстратора.

Що робити, якщо загублено техпаспорт на квартиру?

Технічний паспорт квартири видається в БТІ за місцем реєстрації об'єкта нерухомості і потрібен для того, щоб проводити будь-які операції з нерухомістю. Без нього не можна, продати, подарувати або обміняти квартиру.

Техпаспорт – це по суті план квартири, в якому вказані всі її технічні характеристики:

 • Інформація про власника
 • Адреса
 • Рік побудови об'єкта, його поверховість
 • Число кімнат і їх параметри
 • Номери реєстрації об'єкта, наприклад, кадастровий.
 • Опис таких додаткових приміщень, як балкон

Відновити технічний паспорт квартири можна, звернувшись в БТІ. Крім заяви з проханням про отримання техпаспорта знадобляться такі документи:

 • Ксерокопія паспорта громадянина України
 • Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера
 • Свідоцтво про власність на нерухомість

Технік БТІ огляне квартиру і складе її план.

Відновлення дарчих

Дарчі на нерухомість обов'язково оформлюються в письмовій формі і посвідчуються нотаріально. Тому якщо загублений договір дарування квартири, слід звернутися безпосередньо до нотаріуса, який засвідчував договір.

При собі необхідно мати такі документи:

 • Паспорт
 • Довідку про присвоєння ідентифікаційного номера
 • Копію загубленого документа (бажано)

Як і у випадку з втратою документів на квартиру, нотаріус видасть дублікат договору дарування.

Електронний документообіг був введений з 1 січня 2013 року.

До цього часу державні й приватні нотаріуси видавали клієнтам завірені свідоцтва на спеціальних бланках. Завірені копії документів залишалися на зберіганні у нотаріусів, а згодом передавалися на зберігання до Державного нотаріального архіву.

Щоб отримати копію документа, виданого після 1 січня 2013 року, слід звертатися до місцевого підрозділу Міністерства юстиції. Якщо розв'язати питання таким чином не вийшло, подавайте заяву до суду. Рішення суду прирівнюється до правовстановлюючого документа.

Якщо документи на нерухомість були вкрадені, не зайвим буде проявити обережність і періодично перевіряти інформацію про вашу власності в електронному реєстрі.

Також слід подати позовну заяву про накладення заборони на відчуження вашої власності.