Як обрати планування квартири

Відношення кожного з нас до свого житла як найкраще описує  відоме англійське прислів'я: «Дім, милий дім». Дійсно, ми намагаємося зробити свою квартиру зручною для життя, комфортною та красивою та готові витратити на це багато зусиль і коштів. Одним з найважливіших чинників у створенні ідеального житлового простору є його планування. Як вибрати планування квартири? На що звертати увагу? Давайте докладніше поговоримо про це.

Загальні правила організації житлового простору

Выбор планировки квартиры

Не існує чітких правил, якими б керувалися забудовники при організації житлового простору. При виборі планування квартир мають велике значення індивідуальні потреби кожної конкретної сім'ї, її звички та спосіб життя. Однак існує кілька загальних принципів, які варто взяти на озброєння, вирушаючи на перегляд квартири у житловому комплексі:

 • Баланс житлової та нежитлової площі повинен бути раціональним. Дивно буде виглядати однокімнатна квартира з маленькою кімнатою, але з великим передпокоєм, коридором та балконом. Нормальним вважається співвідношення житлової площі до нежитлової як 5 до 1.

 • Велика кухня – це не просто модна тенденція, а необхідність. Тут ми готуємо їжу, тут збирається вечорами уся сім'я, тут ми влаштовуємо чаювання з гостями. Кухня – це головне приміщення у квартирі і воно повинно бути досить просторим, для того, щоб можна було облаштувати робочу та обідню зони.

 • Найбільш відокремлене місце в будинку – це спальня. Її потрібно максимально віддалити від кухні і передпокою, щоб мінімізувати шуми.

 • Санвузол повинен бути достатніх розмірів, щоб виконувати свої функції. А ось їх кількість і розташування може бути різним.

 • Зверніть увагу на освітлення. Кращий варіант – панорамні вікна. Вони не тільки дають багато світла, але й викликають відчуття простору і свободи. Але в економ-сегменті доведеться задовольнятися звичайними. В ідеалі вони повинні виходити на різні сторони горизонту, щоб рівномірно освітлювати ваше житло на протязі доби.

 • Висота стель важлива не тільки для відчуття вільного простору, а й для того, щоб при проведенні ремонту можна було використовувати підвісні конструкції йі систему вентиляції. 280 см – це оптимальний варіант, а от 250 вже замало.

 • Балкон або лоджія – це приємне і корисне доповнення до вашого житлового простору. Краще, щоб вони відразу були засклені й виходили на подвір'я.

 • Зараз в більшості квартир роблять гардеробну або залишають для неї місце в передпокої. Це дуже зручно. Адже вам в будь-якому випадку знадобитися місце для зберігання побутових речей і одягу.

Види планувань

Не існує будь-якої встановленої класифікації планувань. Якщо виходити з особливостей організації внутрішнього простору і його функціональності, то можна виділити наступні типи:

 • Закрите
 • Відкрите
 • Комбіноване

1. Закрите планування – це традиційний варіант, який в старих будівлях був єдино можливим. Всі кімнати в цьому випадку ізольовані, в тому числі йі кухня. Їх функціональне призначення не є чітко визначеним. Зазвичай найбільшу кімнату використовують як вітальню. В інших облаштовують спальні, дитячу або кабінет. Все залежить від складу сім'ї, віку та потреб її членів.

Такий варіант підійде в разі, коли під одним дахом живе кілька поколінь. Ізольованість дає можливість відчувати себе комфортно навіть тоді, коли ритм сну у членів сім'ї не збігається. Повністю закрита кухня – це ще й великий плюс в плані безпеки, особливо, якщо в сім'ї є маленькі діти. Крім того, запахи їжі не будуть поширюватися на всі приміщення, як і тепло, і пар від плити.

Але при всіх своїх перевагах традиційний варіант має й недоліки. Значна частина житлового простору йде на передпокій і коридор. Крім того такі планування дають мало простору для сміливих дизайнерських рішень.

2. Відкрите планування – це повна протилежність традиційному. У ньому немає ізольованих кімнат, а загальний простір розбито на функціональні зони.

Зонування може здійснюватися двома способами – візуальним і функціональним:

1. При візуальному різні зони виділяються за допомогою різного оздоблення стін, освітлення і навіть рівня підлоги.

2. Функціональний тип означає, що одна й та ж зона може використовуватися по-різному в залежності від часу доби або потреб мешканців. В цьому випадку дуже допомагають меблі здатні трансформуватися.

Відкрите планування дозволяє раціонально використовувати кожен метр житлової площі. Воно буде актуальним для людей з обмеженим бюджетом, бо дозволяє комфортно влаштуватися навіть у квартирі невеликої площі. Існує ціла ідеологія SMART-житла, яка з'явилася кілька років тому і знаходиться зараз на піку популярності. Однак квартири з вільним плануванням підійдуть лише людям, що живуть самі або молодим сім'ям, для яких приємно проводити час разом.

Квартири з відкритим плануванням вибирають не тільки з метою економії фінансів. Буває і зовсім навпаки. Забезпечені люди купують нерухомість великої площі і облаштовують її по-своєму. При цьому розташування таких зон, як кухня, ванна, вітальня й спальня може бути найнесподіванішим. Став вже класикою варіант лофт. Є ще лаунж-флет, при якому у квартирі все влаштовується для розваг.

3. Комбіноване планування поєднує в собі переваги двох попередніх. Ідея полягає в тому, щоб виділити дві зони: приватну і загальну. Спальні роблять ізольованими, а весь гостьовий простір об'єднують. Цілком гармонійно виглядає кухня, поєднана з їдальнею або вітальнею. Це, з одного боку, забезпечує приватність членам сім'ї, а з іншого дає можливість збільшити корисну площу внаслідок відсутності стін та перегородок.

При монолітно-каркасному способі будівництва опорні конструкції відсутні. Це дає великий простір в плануванні й перепланування простору. Таке планування називають вільним. Воно дозволяє господарям квартири реалізувати будь-які ідеї щодо зонування й дизайну приміщення. Незмінним залишаються тільки санвузли та кухня, бо вони прив'язані до комунікацій.

Як вибрати планування в новобудові?

Выбор планировки в новострое

Зручне планування квартири – це така організація простору, яка збільшить його функціональність і дасть вам можливість відчувати себе комфортно. Щоб вибрати оптимальний варіант, подумайте, що ви зазвичай робите протягом дня, які зони й в якій конфігурації вам потрібні. Виходячи з цього, складіть ідеальний план своєї квартири та підбирайте собі житло відповідно до нього.

Ми розуміємо, наскільки важлива квартира зі зручним плануванням, тому на сайті buildersclub ви відразу можете подивитися план квартири й зрозуміти, наскільки він відповідає вашим потребам.

Якщо ви думаєте про те, як вибрати планування однокімнатної квартири, відзначте галочкою «Однокімнатна квартира» і ви побачите все, що пропонують забудовники в цьому розділі. Тут і квартири-студії, і традиційні квартири з окремою кімнатою, кухнею і передпокоєм і цікаві варіанти об'єднання кухні з лоджією або їдальнею.

Якщо вас цікавить двокімнатна квартира, відзначте галочкою «Двокімнатна». Тут теж можуть бути й студії, і повністю ізольовані кімнати, і комбінований варіант, коли приватна зона обмежена спальнею, а кухня, вітальня і їдальня об'єднані.

Спробуйте: 1-кімнатні | 2-кімнатні | 3-кімнатні

А також: 2-рівневі | Квартира-студія3-рівневі

За допомогою нашого сайту ви легко знайдете саме те, що вам потрібно.
Невдалим можна вважати планування, при якому у квартирі вузькі коридори, кімнати виходять на одну сторону або мають довгу витягнуту форму. Складно буде підібрати меблі та у квартирі неправильної форми або зі скошеними стінами.

Для комфортного проживання, кухня повинна бути мінімум 12 м².

Опитування покупців показують, що більшість з них хочуть, щоб у квартирі було два санвузли площею не менше 6 м².