Кращі райони Києва

Зміст

Де краще купити квартиру в Києві? – це питання ставить собі кожен, хто збирається придбати нерухомість в столиці. Однозначно відповісти на нього неможливо. Кожен район має свої переваги та недоліки. Щоб визначитися, почніть з виділення важливих для вас параметрів. Для когось це буде екологія, для когось вартість, а для когось – наявність розвиненої інфраструктури.

Параметри вибору кращого району для проживання в Києві

Кращі райони Києва для проживання

1. Ділова і культурна активність

Якщо ви любите шум міського життя і прагнете постійно бути в центрі культурних подій, то вам краще оселитися в історичному центрі столиці. Вам підійдуть Печерський і Подільський райони. Їх також вибирають ті, для кого важливий престиж. А ось любителям спокійного життя сподобаються спальні райони, наприклад, Оболонський або Дарницький. Тут менше людей і транспорту, а значить шуму і загазованості.

2. Наявність торгової та соціальної інфраструктури

Говорити про комфорт проживання можна тільки в тому випадку, якщо в безпосередній близькості до будинку є продуктовий магазин, аптека, відділення банку та інші об'єкти торговельної та соціальної інфраструктури. Варто заздалегідь потурбуватися і про те, в який дитячий садок, а потім і школу підуть ваші діти. Для багатьох важлива наявність кафе, ресторанів, клубів та інших розважальних закладів. У центрі Києва все це є в надлишку, але навчальні заклади можуть бути переповненими або платними. Нові житлові комплекси в спальних районах знаходяться далеко від культурних та історичних місць, але мають власну торгову і соціальну інфраструктуру.

3. Наявність транспорту

Купуючи квартиру, потрібно заздалегідь подумати про те, як ви будете діставатися на роботу і назад. Витрачати кілька годин вранці та ввечері на дорогу не раціонально. Тому розумно підбирати житло в тому ж районі, де ви працюєте. У центрі багато міських маршрутів, але великий ризик виникнення заторів. Найнадійнішим видом транспорту, як і раніше залишається метро. Тому нерухомість, яка знаходиться в пішої доступності до станцій метро, ​​традиційно коштує дорожче. А комфортні здавалося б райони, позбавлені доступу до метрополітену не користуються популярністю, як, наприклад, Троєщина.

4. Екологія

Особливість великих міст в тому, що їх жителі все більше і більше цінують чисте повітря і наявність парку, лісу або озера поруч з будинком. В останні кілька років кияни теж намагаються оселитися в екологічно чистих зонах. Найбільш прийнятними в цьому плані є Русанівка, Голосіївський район, Ірпінь і Бровари.

5. Безпека

Відповідно до звітів київської поліції за 2019 рік, найбільш неспокійним районом столиці виявився Солом'янський. Тут зареєстровано найбільшу кількість викликів екіпажу – 59 319. За ним слідують Дарницький район (59 133 викликів) і Дніпровський (58 082 кількість заяв). Найбезпечнішим вже який рік залишається Печерський район, де зафіксували трохи менше 45 тис. порушень за рік. Найбільше звернень було пов'язано з порушенням ПДР, режиму тиші та насильством.

6. Вартість квадратного метра житла

Традиційно найдорожчим районом столиці залишається Печерський. Тут за один квадратний метр житла вам доведеться заплатити від 35 000 грн. в однокімнатній ергономічної квартирі комфорт-класу. В Деснянському районі квартира обійдеться в 2 рази дешевше. Квадратний метр тут оцінюють в середньому у 18 000 грн. Дарницький, Дніпровський та Святошинський не набагато дорожче – від 18 000 до 20 000 грн/м². Далі йдуть Голосіївський, Подільський, Солом'янський та Оболонський – від 21 000 до 23 000 грн/м². До списку найдорожчих місць для проживання потрапив ще Шевченківський район. Тут квартира обійдеться за ціною 31 000 грн/м².

Подивитись все житлові комплекси Києва

У лютому 2019 року сайт OLX провів опитування серед користувачів щодо перерахованих показників, в ньому взяло участь 15,5 тис. респондентів.

Виходячи з отриманих даних, найкомфортнішим районом для життя в столиці була визнана Оболонь.

Особливості життя в різних районах Києва

Особливості життя в різних районах Києва

Для того щоб вибрати кращі райони Києва для проживання, потрібно вивчити їх особливості, оцінити переваги та недоліки.

1. Голосіївський район

Голосіївський район є найбільшим в Києві. Він простягається від центру до його південній околиці. Його переваги – це, звичайно, Голосіївський ліс, наявність метро і велика кількість наземного транспорту. До плюсів відноситься також розвинена інфраструктура, низький рівень злочинності і невелика кількість заторів. Це найпопулярніший район у забудовників. Зараз тут зводиться понад 20 житлових комплексів, серед яких: «Сонячна брама», «Республіка», «Ліко-Град», «Володимирський», «Єнісейський».

Дивитись всі новобудови Голосіївского району на Buildersclub.

2. Дарницький район

південний міст

Це порівняно молодий район, що знаходиться на лівому березі. Перші будівлі тут з'явилися в 50-е, а в 70-80 роках він почав активно забудовуватися. Тоді й виросли такі мікрорайони, як Позняки, Осокорки, Харківський. Перевагами цього району є наявність метро, ​​розвинена торгово-розважальна інфраструктура і новий житловий фонд. Як недолік можна розглядати перенаселеність і пов'язаний з нею брак шкіл і дитячих садів. З новобудов найбільші – це ЖК «Патріотика», «Традиція», «Рівер Стоун», «Зручний».

Дивитись всі новобудови Дарницького району на Buildersclub.

3. Деснянський район

Це наймолодший район столиці. Його побудували тільки в кінці 80-х років на лівому березі. Тоді разом з житловими будинками створювали також всю необхідну інфраструктуру. Деснянський район включає Лісовий масив і Троєщину. Лісовий приваблює своєю близькістю до метро і великою кількістю зелені. Троєщина ж завжди вважалася віддаленим місцем. Все через те, що тут немає метро. Зате наземним транспортом можна доїхати практично до будь-якої точки Києва. Ще одна перевага – дуже розвинена інфраструктура і велика кількість парків і скверів. Новобудов тут небагато. Найвідоміші – це ЖК «Милославичі», «Дніпровські вежі», «Перлина Троєщини».

Дивитись всі новобудови Деснянського району на Buildersclub.

4. Дніпровський район

Дніпровський теж знаходиться на лівому березі. Йому належить першість по екологічності. Тут багато парків, озер та скверів. До району відносяться такі масиви, як: Березняки, Русанівка, Воскресенка, Стара Дарниця. Частина цієї території прив'язана до метро. В іншій частині дуже активний наземний транспорт. Якщо говорити про недоліки, то можна згадати про брак соціальної інфраструктури. У цьому районі ведеться активна забудова. Найбільші ЖК – «Паркові озера» та «Комфорт Таун».

Дивитись всі новобудови Дніпровського району на Buildersclub

5. Оболонський район

Цей північний район столиці знаходиться на правому березі. Він тягнеться від Московського моста практично до Вишгорода і включає Мінський масив, Оболонь, Петрівку, Пуща-Водицю, частину Куренівки та Пріорки. Тут є все для комфортного проживання: розвинена інфраструктура, гарна природа, нові будинки, наявність метро і достатню кількість наземного транспорту. Оболонський район є єдиним, де будівництво ведеться в єдиному стилі. Новобудов тут багато, є і бізнес-клас, і еліт, і котеджі. З найвідоміших можна назвати ЖК «Міністерський», «Гранд», «Італійський квартал».

Дивитись всі новобудови Оболонського району на Buildersclub.

6. Печерський район

Це найпрестижніший і найдорожчий район столиці. Тут знаходиться більшість історичних пам'яток і культурних об'єктів. Тут живуть відомі артисти, співаки та політики. Цей район є також діловим центром. Найдорожчі магазини й бутіки теж знаходяться тут. Дивно, але в Печерському районі багато зелені. Є парки, сквери, ботанічний сад, але особливо вражають мальовничі зелені дворики. З соціальною сферою теж все на відмінно. Найкращі школи, гімназії та ліцеї будуть раді прийняти ваших дітей. Транспорту більш ніж достатньо. Всі гілки метро і безліч маршрутів наземного транспорту повністю забезпечують потреби жителів. Єдина незручність – час від часу виникають затори на дорогах. Новобудов тут багато і всі вони як мінімум бізнес класу: ЖК Luxury Apartments, «Тетріс Хол», «Бульвар Фонтанів» і ін.

Дивитись всі новобудови Печерського району на Buildersclub.

7. Подільський район

Подільський район Києва

Це найдавніший район столиці. До нього відноситься Поділ, Виноградар, Куренівка і Вітряні гори. Умови проживання в цих масивах дуже відрізняються, але об'єднують їх погані дороги, старі комунікації в будинках, затори на дорогах та брак зелених насаджень. З позитивних моментів – хороша інфраструктура. Будівництво ведеться тільки в порівняно новому Виноградарі та на Вітряних горах. Тут ростуть такі ЖК, як: «Крістер Град», «Варшавський мікрорайон», «Паркове місто».

Дивитись всі новобудови Подольського району на Buildersclub.

8. Святошинський район

Це один з наймолодших районів на правому березі, який об'єднує Академмістечко, Борщагівку, Біличі та Святошин. Його перевага – хороша транспортна розв'язка. Крім метро тут є швидкісний трамвай і безліч наземних маршрутів. Ще один плюс – велика кількість парків, озер і зелених дворів. Якщо говорити про недоліки, то явно помітний дефіцит культурних і розважальних закладів. У Святошинському районі будують такі ЖК: «Парковий», «Відпочинок», «Адмірал», «Наш Будинок».

Дивитись всі новобудови Святошинського району на Buildersclub.

9. Солом'янський район

Це тихий і зелений район, який до того ж знаходиться в самому центрі Києва. Забудований він будинками в 5 і 9 поверхів і включає масив Солом'янка, Монтажник, Відрадний, Караваєві дачі, Медмістечко, КПІ та Жуляни. Має розвинену інфраструктуру. Тут знаходиться залізничний вокзал, аеропорт, безліч магазинів і торгових центрів, великий Солом'янський парк, Мамаєва Слобода і Протасів Яр з лижною базою. А ось метро немає. І взагалі транспорт можна вважати головним недоліком району. Саме тут трапляються найсерйозніші затори. Новобудови в цьому районі найрізноманітніші: і великі житлові комплекси, і окремі будинки, і малоповерхове житла, наприклад, ЖК «Пори Року», «Соло Парк», «Шервуд», «Жуляни» та ін.

Дивитись всі новобудови Солом'янського району на Buildersclub.

10. Шевченківський район

Це найрізноманітніший район столиці. Він об'єднав частину центру, Нивки, Лук'янівку, Татарку, Сирець, Кудрявець. Його переваги – це гарне транспортне сполучення. Тут знаходяться всі три гілки метро. Дитячих садків і шкіл також велика кількість, багато з них вважаються елітними. Є також театри, кінотеатри та розважальні центри. Навіть Цирк знаходиться саме в цьому районі. Парків і скверів теж більш ніж достатньо. Недоліком є ​​зношеність комунікацій. Саме в цей район найчастіше виїжджають аварійні комунальні служби. Новобудови Шевченківського району відрізняються оригінальною архітектурою, хоча є і типові проекти. Ось кілька прикладів і тих і інших: «Хоффман Хаус», «Зелений Острів», «Срібна Вежа», «Лідер».

Дивитись всі новобудови Шевченківського району на Buildersclub.

Сайти нерухомості, ЗМІ та ріелторські компанії постійно проводять опитування жителів міста, щоб дізнатися, в якому з районів краще купити квартиру в Києві. На підставі отриманих результатів вони складають рейтинги, які можуть допомогти вам визначитися з місцем проживання. Наприклад, портал Domik.ua. за підсумками 2017 року назвав найпривабливішими районами Голосіївський, Оболонь і Печерськ.

В якому районі Києва краще оселитися залежить тільки від ваших особистих переваг і фінансових можливостей. У кожному з них є новобудови, в яких ви знайдете якісне житло європейського класу. А сайт buildersclub.com.ua допоможе вам розібратися у всій різноманітності пропозицій і зробити правильний вибір.

Найбільший за площею – Голосіївський район, а за кількістю населення – Деснянський. У ньому проживає 345 200 жителів.

У Подільському і Дарницькому районах знаходяться найбільші підприємства Києва.

Печерський район відрізняє унікальна архітектура. Це історичний центр Києва. Жити тут дорого, але престижно.

Найзеленіший район столиці – Голосіївський. Він відомий великим парком і лісом. Тут розташовані такі відомі пам'ятки, як: Архітектурний музей, Свято-Покровський і Китаївський монастирі.

Правий берег традиційно вважається більш комфортним і престижним для проживання, тому ціни на нерухомість в ньому вище.

Читайте також: