В якому районі Києва краще жити з дітьми

Кожен батько знає, що дитина – це велика радість і велика відповідальність. Його поява в родині здатна повністю змінити ритм життя, перемістивши потреби обох батьків на другий план. Перше, про що варто подумати майбутнім мамі і татові – це про відповідне житло. Якщо раніше вони, наприклад, планували купити СМАРТ-квартиру в самому центрі міста, де можна щовечора проводити час в нічних клубах і театрах, то з народженням дитини такий варіант відпадає. Малюкові потрібен спокій і свіже повітря, і при виборі житла тепер саме це слід враховувати перш за все. Спробуємо дати відповідь на питання: В якому районі Києва краще жити з дітьми? Для цього слід визначитися, які саме параметри важливі будуть вам, як батькам.

Що важливо враховувати при виборі квартири для молодої сім'ї з дітьми?

1. Площа і планування

Звичайно, перший рік дитина буде постійно перебувати з мамою, але як тільки вона трохи підросте, їй буде потрібна окрема кімната або хоча б спеціально облаштований дитячий куточок. Якщо у вас двоє і більше дітей, особливо хлопчик і дівчинка, то з часом їм знадобляться окремі кімнати. Тому, обираючи з однокімнатної і двокімнатної квартири, краще надати перевагу другому варіанту. Зараз в новобудовах забудовники пропонують квартири з вільним плануванням. Буває, що однокімнатна квартира по своїй площі дозволяє виділити окрему зону або навіть кімнату. Просто при проведенні ремонту краще відразу про це подумати. Вам знадобитися спальне місце, стіл для того, щоб робити домашні завдання, шафи для одягу і іграшок.

Читайте також: Кращі райони Києва

2. Соціальна інфраструктура

Діти ростуть дуже швидко. Ось тільки ви забрали його з пологового будинку, а вже настав час підшукувати дитячий сад, а потім і школу. Ситуація з дитячими навчальними закладами в столиці така, що в багатьох районах доведеться записатися в чергу ще до народження дитини. Ви, напевно, захочете віддати малюка ще і в спортивну секцію, в художню або музичну студію. Тому перш ніж купити квартиру, дізнайтеся, як з цим справа в тому чи іншому районі. На думку педагогів і психологів, кращий варіант для дитини – це школа у дворі, куди він зможе ходити й повертатися сам. Так він отримає можливість спілкуватися з однокласниками та вчитися самостійності.

3. Екологія і природа

Загазоване галасливе місто – невідповідне місце для маленьких дітей. Тут більше ризик захворіти на простудні захворювання та отримати алергію. Набагато краще жити в чистій зоні, де немає промислових підприємств і де можна багато часу проводити на природі, граючи зі своїми однолітками. Великий плюс – це наявність поруч водойми, ліси або парку.

4. Безпека

В плані безпеки найкращий варіант житла для сімей з маленькими дітьми – це сучасні закриті житлові комплекси. Охорона стежить за тим, щоб на територію не потрапляли сторонні, а двори організовані таким чином, щоб автомобілі не проїжджали поруч з дитячими майданчиками.

Особливості дитячої інфраструктури в різних районах Києва

Щоб вибрати кращі райони Києва для проживання з дітьми, потрібно детально вивчити їх, враховуючи названі вище параметри.

Голосіївський

Голосіївський – один з найзеленіших районів столиці. Тут знаходиться відомий Голосіївський парк і ліс. Кількість об'єктів соціальної інфраструктури достатнє для комфортного проживання 205 000 чоловік. Всього тут 34 школи, 66 дитячих садки, 5 музичних шкіл і 5 басейнів. Є дитячі клуби, школи танців, студії раннього розвитку, розважальні центри.

Дарницький

Це молодий район, з великою кількістю новобудов і гарною транспортною розв'язкою. Його часто обирають молоді активні люди. Однак через стрімке зростання населення, в ньому відчувається нестача об'єктів соціальної сфери. На 280 000 осіб припадає 27 шкіл, 60 дитячих садків, одна музична школа і один басейн. Зелених насаджень тут теж не дуже багато, зате є Гідропарк з дитячими атракціонами.

Деснянський

Це ще один молодий район Києва. При зведенні житлових будинків тут відразу будували всі необхідні інфраструктурні об'єкти. На 300 000 чоловік припадає 43 школи, 69 дитячих садків, чотири басейни. Щоправда, музична школа тільки одна, зате є дитячий театр і клуб дитячого мюзиклу. На Лісовому масиві багато зелені. Троєщина теж може похвалитися великою кількістю парків, скверів, дитячих майданчиків і зелених дворів.

Дніпровський

Дніпровський – район з найкращою екологією. Тут багато парків і скверів. Соціальна інфраструктура теж розвинена, але в зв'язку з активним будівництвом вона вже не справляється з обслуговуванням такої великої кількості жителів. На 334 000 населення тут припадає 34 школи, 81 дитячий сад, 4 басейни і 4 музичні школи.

Оболонський

У цьому районі гармонійно поєднуються всі параметри: красива природа, гарна транспортна розв'язка і розвинена соціальна інфраструктура. На 306 000 жителів припадає 30 шкіл, 63 дитячих садки, 2 басейни і 6 музичних шкіл. Тут рекордна кількість танцювальних студій та дитячих клубів.

Печерський

Це найпрестижніший і найкомфортніший район для проживання. Кількість жителів в ньому невелика, проте є і парки, і зелені двори, і дитячі майданчики, і елітні навчальні заклади. На 126 000 жителів припадає 15 шкіл, 27 дитячих садків, 5 басейнів і 7 музичних шкіл, велика кількість різних дитячих клубів, в тому числі і школа астрономії. Але вартість житла в цьому районі найвища в місті.

Подільський

Це старий район, в якому знаходиться багато пам'яток та історичних об'єктів. З соціальною інфраструктурою теж все добре. На 181 000 жителів припадає 22 школи, 44 дитячих садків, 5 музичних шкіл, 3 басейни. Погуляти з дітьми можна в Маріїнському або Печерському парку.

Святошинський

Це молодий сучасний район з новими будинками, у дворах яких є дитячі та спортивні майданчики. Інфраструктура досить розвинена, є дефіцит тільки розважальних закладів. На 318 000 жителів припадає 22 школи, 58 дитячих садків, 3 басейни і 4 музичні школи.

Солом'янський

Це спокійний район в центрі Києва. Для прогулянок з дітьми місць в ньому достатньо: Солом'янський парк, Мамаєва Слобода, Протасів Яр і т.д. Соціальна інфраструктура теж розвинена. На 280 000 жителів припадає 34 школи, 66 дитячих садки, 5 басейнів і 5 музичних шкіл.

Шевченківський

Це один з найпрестижніших районів з розвиненою соціальною інфраструктурою. На 233 000 жителів припадає 52 школи, 61 дитячий сад, 7 музичних шкіл і один басейн. Розваг теж не бракує. Тут є розважальні центри, кінотеатри, театри і навіть цирк.

Як бачимо, найбільше дитячих садків в Дніпровському районі, а шкіл – в Шевченківському. Займатися музикою простіше в Оболонському, а плаванням – в Голосіївському. Який з них вибрати, залежить тільки від ваших потреб і фінансових можливостей. Варто також розглянути варіант проживання в передмісті. Нові житлові комплекси там будуються з вже готовою інфраструктурою, а екологічна ситуація набагато краща, ніж в столиці. Та й ціни на житло нижче.

Читайте також: